نمونه!

ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات فولادی موجود برای پیشرفت عملکرد ارتعاشی

دسته: سایر

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 39 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 22

مقاله رشته عمران و مکانیک با عنوان ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات فولادی موجود برای پیشرفت عملكرد ارتعاشی

خلاصه:

یك برنامه‌ی عملی متعهد شد تا روش‌های بهبود اتصالات فولادی موجود را برای پیشرفت عملكرد ارتعاشی ارزیابی كند. شش قطعه تمام عیار زیر فشار تناوبی امتحان شدند.

اتصالات معموبی قبلی با افزون یك تیرآهن در كف تحتانی یا یك آهن ماهیچه‌ای جوش خورده بهبوده داده شدند. آزمایش‌ها نشان می‌دادند عملكرد ضعیف بهبود یافت وقتی كه قطعات جوش خورده‌ی كم دوام در محل جاگزاری شدند. كمی از بهبود عملكرد مشاهده شد وقتی كه تیرآهن قبلی با جایگزینی تیرآهن لبه دار جوش خورده‌ی شیاردار با سختی بیشتری تركیب شد. ماهیچه‌ی جوش خورده‌ی بهبود داده شده بهترین عملكرد را در نمونه با یك كف مركب به جلوگیری از شكستگی تیرآهن فوقانی در ماهیچه بهبود داده شد كمك كند. این مقاله خلاصه‌ای از این برنامه آزمایشی را فراهم می‌كند.

کلمات کلیدی:

بارگذاری

اتصالات فولادی

عملكرد ارتعاشی

مقدمه:

زیان وارد بر استخوان بندی فولادی پایدار (اس.ام.آر.اف) ناشی از زلزله‌ی سال 1994 نورترنج كالیفرنیا عظیم بود و این نشان می‌داد كه جزئیات شبكه اتصالات جوش (اس.آم.آر.اف) كه از ابتدای دهه‌ی هفتاد استفاده می‌شدند مشكلات عملكرد ذاتی داشتند. تأثیر این خسارت به این دلیل وسیع است كه این ریزه‌كاریهای اتصال در سراسر كالیفرنیا و سایر مناطق فعالی لرزه خیزی برای بیشتر از بیست سال استفاده می‌شوند پس از زلزله‌ی نورتریج كالیفرنیا گزارش خسارت نفوذ شكستگی تیرآهن جوش خورده را در غیاب تیرهای غیر ارتجاعی نشان می‌دادند. بیشتر عوامل سهیم در خسارت مشاهده شده شامل شكستگی اتصالات كم دوام نورتریج، تمركز فشار و فشار عمومی وارد بر اتصالات نمونه، تأثیر قراردادن میله‌‌های فولاد پشتیبانی(هدایت كننده به كانون فشار، امكان گنجایش جوش كاری و دشواری كنترل جوش كاری) پایان و شروع روند جوش تیرآهن‌های كف و حضور یك كف مركب می‌شوند.

آزمون نورتریج جدید در مقابل ریزه كاری‌های اتصال در نورتریج قبلی خرابی‌های مشاهده شده در زلزله‌ی نورتریج را ثابت كرد. راه حل‌های موفقیت‌آمیز برای طراحی ساختمان‌های جدید شامل پوشاندن صحنه‌ی فلزی به وسیله‌ی تیرآهن، اتصالات زنده‌دار، ماهیچه و بسیار دیگر آزمایش شدند. این اتصالات پیشرفته، الكترودهایی با دوام‌تر، و سایر تجهیزات اصلاح شده‌ی جوش كاری در طراحی مدل‌ها مورد استفاده قرار گرفتند. نسبتاً تعداد كی از آزمون‌ها اثرات یك كف مركب را در حرمت اتصالات فولاد زیر بار چرخشی مورد مطالعه قرار می‌دهند.

بیشتر نمونه‌های آزمایشی مركب تاكنون یك كف مركب كامل با میزان قابل توجهی كف تقویت شده را شامل شده‌اند. هنگامی كه موضوع مورد بحث، سهم كف زیسر گشتاور مثبت به عنوان یك كانون فشار كه از طرف ردیف تیرآهن‌ها صادر می‌شد تعیین كردند. فشار تراكم شده عامل در این محل IS گزارش شده است. اگر چه نمونه تحت كنترل بود تا بار چرخشی را معكوس كند ولی به گنجایش گشتاور پیش بینی شده بر طبق این فرض نرسید.

فهرست مطالب

ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات فولادی موجود برای پیشرفت عملكردارتعاشی 1

خلاصه: 2

مقدمه: 2

بر پایی آزمایش تجربی و نمونه‌ها 5

«نتایج آزمایش‌ها» 8

نیروهای آزمایشی نمونه و شدت آنها: 12

نقص‌های میله: 15

طرح استنباط و نتیجه‌ها 18

کلیدهای جستجو

 • ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات فولادی موجود برای پیشرفت عملكرد ارتعاشی
 • بارگذاری
 • اتصالات فولادی
 • عملكرد ارتعاشی
 • ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات فولادی
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • fileina
 • فروشگاه فایل
 • خرید مقاله و تحقیق مکانیک

برای دانلود اینجا کلیک کنید!

محتوای مرتبط: